Beşiktaş, Fenerbahçe'ye benzemeye başladı

"TOPLAMA TAKIM BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇELEŞİYOR"
Tecrübeli yönetici Erdoğan, Beşiktaş'ın gittikçe Fenerbahçe'ye benzediğini, rakiplerinin yaptıkları büyük hataları, Siyah-beyazlıların da tekrarladığını belirterek, "Pahalı ve Avrupa'da tanınmış futbolcuları bir araya toplamak yıllar önce Fenerbahçe'nin yaptığı yanlışları hatırlatıyor. Bir takım oluşturma derdinde değiller. İleriye dönük hedefi olmayan bu transferlerin getirdiği sonuç ortada. Taraftar bir süre için memnun oldu; ama böyle toplama takımla hiçbir şey olmaz. Olmadı işte" şeklinde konuştu.

"DEMİRÖREN'İN SCHUSTER'İ KOVMAK İSTEDİĞİNİ BİLİYORUM"
Schuster'in, Yıldırım Demirören'in görev süresindeki 6. teknik direktör olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Gönderilenlerin maliyetleri bir servet ediyor. En az bizim kadar, başkan Yıldırım Demirören'in de Schuster'den memnun olmadığını biliyorum. Demirören de bir an evvel gitmesini istiyor; ama sözleşmesinin kulüp tarafından fesh edilmesinin yüksek meblağı gözünü korkutuyor. Çünkü geçmişteki sabıkaları büyük. Schuster'i gönderemez. Yüksek maliyetli, istenmeyen antrenör de takımına sürekli yeni kötü senaryolar hazırlar. Bu gidişat da felaketi getirir" ifadelerini kullandı.

"18 MİLYON İLE ALINAN KULÜP, 500 TRİLYON BORÇ İÇİNE SOKULDU"
Beşiktaş'ın çok kötü yönetildiğini savunan Erdoğan, "Şampiyonluklar ve başarılar her zaman kazanılabilir; ama Beşiktaş bugün telafisi mümkün olmayacak bir borç batağındadır. UEFA Kriterleri'ne göre, 2012'ye kadar bu durum düzeltmediği takdirde, Avrupa Kupaları'na katılması da şüpheli kalacak. Başkan ve yöneticiler, kulüp bütçesini ayarlamak zorunda. 500 trilyon gibi bir borç var ve her geçen gün de artıyor. 18 milyon civarında aldığınız bir kulübü, bu kadar borcun içine sokmuşsanız; ileride de başarılı olmak imkansızlaşacak. Bugün kurtarıcı diye aldığınız futbolcuların, sonra ödemelerini de yapamayacak hale geleceksiniz" eleştirisinde bulundu

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !